Příští jaro chceme vzít mámu na "výlet". Nikdy neletěla a neviděla moře. Má kulatiny, tak jí to chceme dopřát. Poraďte kam po Evropě ji vzít? Co má ráda - těžko říct. Bude nadšená tak jako tak. Jen asi spíš preferuje přírodu než město. Představa - letiště, půjčený auto, airbnb... Ráda bych, abychom se vešly max do 5 - 10tis/os. s celou cestou. Je jí 60, takže žádná extrémní turistika. Předem díky za tipy.  .

Kam vzít mámu? Nenáročný výlet - letecky, příroda, moře, Evropa.

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

Příští jaro chceme vzít mámu na "výlet". Nikdy neletěla a neviděla moře. Má kulatiny, tak jí to chceme dopřát. Poraďte kam po Evropě ji vzít? Co má ráda - těžko říct. Bude nadšená tak jako tak. Jen asi spíš preferuje přírodu než město. Představa - letiště, půjčený auto, airbnb... Ráda bych, abychom se vešly max do 5 - 10tis/os. s celou cestou. Je jí 60, takže žádná extrémní turistika. Předem díky za tipy. 

0

Napadá mě třeba Itálie - Bergamo (tam jsou prakticky nejlevnější letenky), autem se potom dá do Benátek (ubytko a koupání někde v Lido), na přírodu Lago Di Garda. 

0 Citovat

Já bych se třeba nebál Neaople, na jaro se tam z Prahy letenky dají pořídit do 2000 (přes easyJet), pak rovnou z letiště přejet do přístavu (jezdí tam přímý bus MHD) a vyrazit třeba na Capri nebo Ischii. Na obou místech je hezky a z jara ještě nebudou tak extrémní ceny ubytování. 

0 Citovat

Presne jak pise Krystof, resila jsem letos to same a beru mamu na Ischii. Letenky Praha - Rim jsou za hubicku, vlakem se pak dostanete za hodinu a cca 16€/os do Neapole, odkud kazdou hodinu jezdi feri na Ischii :)

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Já bych se třeba nebál Neaople, na jaro se tam z Prahy letenky dají pořídit do 2000 (přes easyJet), pak rovnou z letiště přejet do přístavu (jezdí tam přímý bus MHD) a vyrazit třeba na Capri nebo Ischii. Na obou místech je hezky a z jara ještě nebudou tak extrémní ceny ubytování. 


+1


Popřípadě bych zvážil i prodloužený víkend v Bergenu.

0 Citovat

Akurát v Bergene na jar môže byt dost zlé počasie :) 

0 Citovat

Ak je cieľom pobyt v jarnom počasí pri mori a je to prvé more v živote, asi by som to tiež nesmeroval na sever, ale skôr niekam do Stredomoria.

Celkom by som súhlasil s tým Neapolom, prípadne za pár drobných Bari a s požičaným autom kúsok nižšie, smer Monopoli... Alebo jarné Atény a autom niekam ku Korintu alebo do Argolidy...

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Presne jak pise Krystof, resila jsem letos to same a beru mamu na Ischii. Letenky Praha - Rim jsou za hubicku, vlakem se pak dostanete za hodinu a cca 16€/os do Neapole, odkud kazdou hodinu jezdi feri na Ischii :)

Sári, kdy jedete? A na jak dlouho jedete?
0 Citovat

Možná stojí za zvážení i Maroko. Evropa to už není, ale pohodlně se tam od podzime dostanete přímo z Prahy s Ryanairem. Otočka se dá pořídit už od 2500,- Teplo tam na jaře zaručeně bude taky. Země bezpečná a s fungující infrastrukturou. Levné ubytování i levné exotické jídlo. Z Marrákeše se dá dělat spousta výletů - do pohoří Atlas, za vodopády Ouzoud, za velbloudy na Saharu nebo k moři. Pakliže máte vůči Africe/Maroku nějaké výhrady, ignorujte tento příspěvek. Spíš jsem chtěl jen ukázat možná netušenou možnost, která se do limitu vejde a splní přání taky ;)

1 Citovat

Michal napsal(a):

Možná stojí za zvážení i Maroko. Evropa to už není, ale pohodlně se tam od podzime dostanete přímo z Prahy s Ryanairem. Otočka se dá pořídit už od 2500,- Teplo tam na jaře zaručeně bude taky. Země bezpečná a s fungující infrastrukturou. Levné ubytování i levné exotické jídlo. Z Marrákeše se dá dělat spousta výletů - do pohoří Atlas, za vodopády Ouzoud, za velbloudy na Saharu nebo k moři. Pakliže máte vůči Africe/Maroku nějaké výhrady, ignorujte tento příspěvek. Spíš jsem chtěl jen ukázat možná netušenou možnost, která se do limitu vejde a splní přání taky ;)

 

Maroco by se mi líbilo, jen jsem netušila, že bychom se mohly vejít do rozpočtu. Zkusím na to taky mrknout. Moc díky za tip.
0 Citovat

Len aby neboli helomajfriendi z Marakeša veľký kultúrny šok, keď je to prvý let a prvé more. :) Ja by som začal asi naozaj skôr s európskou časťou Stredomoria.

0 Citovat

Janeska napsal(a):

Sári, kdy jedete? A na jak dlouho jedete?


Planuju to letos na zari, okolo 17. cca :) Plus minus tyden :)

0 Citovat

jery napsal(a):

Len aby neboli helomajfriendi z Marakeša veľký kultúrny šok, keď je to prvý let a prvé more. :) Ja by som začal asi naozaj skôr s európskou časťou Stredomoria.


Ono mi trochu i jde o to, aby zažila a viděla jinou kulturu, jiná místa. Pravdou je, že po Evropě je to asi kromě staveb všechno dost podobný. Uvidíme, zkonzultujeme to. :) 

0 Citovat

Sarah napsal(a):


Planuju to letos na zari, okolo 17. cca :) Plus minus tyden :)

Tak potom doufám, že dáš vědět. ;)
0 Citovat

Maroko pre cloveka ktory nikdy nikde nebol by som neodporucal ... zo spravania miestnych su niekedy prekvapeni aj "skusenejsi" cestovatelia, vyssie zdravotne riziko ako v EU.


Svoju mamu by som zobral asi do Lisabonu, mesto je zaujimave, nedaleko krasna Sintra a Cabo da Roca ... hodinka vlakom a ste v Porte, resp na juhu krasne Algarve. Letenky vedia byt za dobru cenu do vsetkych miest, vlaky a prelety medzi mestami nie su drahe.
0 Citovat

@voughne +1... Mámu do Maroka ne, ani kdyby mě chtěla vydědit.

0 Citovat

Janeska napsal(a): Ono mi trochu i jde o to, aby zažila a viděla jinou kulturu, jiná místa.

Itálie je tou jinou kulturou "obohacena" víc než dost...

0 Citovat

cali napsal(a):

@voughne +1... Mámu do Maroka ne, ani kdyby mě chtěla vydědit.


Presne, pro prvni vylet v klidu do Sorrenta a na Amalfi. Ale idealne rovnou busem z letiste v Neapoli, nevim jak by hodnotila primestske vlaky u Neapoli :D

0 Citovat

Co třeba severní část Korfu ? Agios Georgios north, Arillas, Agios Stefanos.... Je tam klid, hezká příroda, spousta zajímavejch míst k vidění a pláže taky ujdou. Černocha jsem tam potkal akorát v Kerkiře :-)  A let z ČR netrvá dlouho. Je teda lepší si tam aspoň na pár dní půjčit auto... 



0 Citovat

voughne napsal(a):

Svoju mamu by som zobral asi do Lisabonu, mesto je zaujimave, nedaleko krasna Sintra a Cabo da Roca ... 


A v centru Lisabonu si těch snědejch přátel taky užijete dosyta. ;)

0 Citovat

V 2015 som tam ziadnych "snedych" nevidel, mozno sa to za 3 roky zmenilo ... ale trufam si povedat, ze su\budu na tom urcite lepsie ako Taliansko :)

0 Citovat

Já bych se toho Maroka nebál. Obzvlášť pokud nechtějí města. Heloumajfrendy potkají i v Paříži, když jim budou vnucovat malé kovové ajfelovky. Spíš je tam potřeba umět aspoň pár slov francouzsky a trošku smlouvat. S angličtinou tam moc člověk nepochodí. Hygiena za mě OK, pokud člověk používá mozek a nejde do první putyky, co potká. To je stejné jako třeba v JV Asii.

Z Evropy by tou dobou mohly být ještě fajn Malta nebo Kypr. Na obojí se ale dá dobře dostat z Bratislavy a ne z Prahy.
0 Citovat

P0kud to ma byt na Jare, tak  do toho rozpoctu se vlezou treba i Kanarske ostrovy , ,pozdejii na jare by sly recke ostrovy, Korfu , Rhodos , Kreta  , pripade treba Kypr  Portugalsko ano , ale az  zari , z te Italie bych  volil Sardinii .zalezi ale jak brzo to ma na jare byt , brezen ,duben to je spis na ty Kanarske, od kvetna uz to muzou byt i ty recke ostrovy nebo Kypr ,Sicilie  Krasna je taky na jare Madeira , ale tam uz se do 10000 /os, asi moc vejit neda , navic koupani na Madeire  resi spis lodni vylet na Porto Santo ,,,Ubytovani pak pres Booking.com

0 Citovat

Asi bych měla dodat, že máma není žádnej cimprlich. Je rybářka, tak je zvyklá na spaní ve stanu, autě nebo v karavanu atd. Je to normální ženská, žádná hogo fogo. 

Z toho zdravotního rizika mám trochu strach. Přeci jen je jí 60. ;)

Ohledně termínu....je nám jedno, jestli to bude v únoru nebo v květnu. 

Děkuji všem, pište prosím dál. Sestavím několik variant a dám jim vybrat. 

Stačí, když začnu shánět letenky a ubytko  (ať to bude kamkoliv) někdy v říjnu?

Jo a není to jen první cesta. S největší pravděpodobností bude i mámina jediná. Plánují autem robinsonádu v Chorvatsku,ale bůh ví, jestli to někdy zrealizují.

Moje jazyková vybavenost je angličtina a úplně trošičku španělština. Ani máma ani ségra  jazyky neumí. 

0 Citovat

Já bych byl pro Jordánsko. Máma uvidí hned dvě moře, příroda úplně jiná než na jakou je zvyklá u nás v Evropě, podívá se do pouště. Můžete přespat ve stanu s Beudíny. Draho tam není, počasí na jaře bude příjemné, půjčení auta není problém. Určitě ocení návštěvu Petry. Letenky taky nebudou drahé ;-)

0